Tüp Bebekte Donör İşlemleri

Bize Ulaş: +90 533 829 9829
Donör İşlemleri

DONÖR İŞLEMLERİ

Hastanemiz yumurta vericisi olmak isteyen genç kadınların maruz kalacakları işlemler hakkında bilgi sahibi olmalarına ve bu işlemle ilgili muhtemel tüm bedensel ve psikolojik problemleri öğrenmelerine özen göstermektedir.

Aşağıdaki satırlar bu işleme başladığınızda yüklendiğiniz sorumlulukları özetlemektedir.

 1. Zorunlu bazı tetkikler (Hormon düzeyi, bulaşıcı bazı hastalıkların taranması) için kan örneği vermeniz istenebilir.
 2. Yumurtlamanın uyarılması için bazı ilaçları kullanmanız gerekecektir. Bütün bu ilaçlar enjeksiyon şeklindedir. Bunlar:
  • Gonadotropin grubu denilen yumurtanın uyarılması için olan ilaçlar,
  • Enfeksiyonu önlemek için antibiyotikler
  • Bazen ağrı kesiciler
  • Yumurta toplama sırasında anestezi için kullanılan ilaçlardır.
 3. Yumurtlama uyarılması döneminde verilen ilaçları çok düzenli kullanmanız ve düzenli olarak kontrollerinize gelmeniz gerekmektedir.
 4. Bu dönem boyunca cinsel ilişkide bulunmanız söz konusu ise, korunmak amaçlı sadece preservatif veya diyafram kullanabilirsiniz. Spiral (rahim için araç) ile de korunmak mümkündür. Kliniğizde ücretsiz olarak spiral taktırabilirsiniz.
 5. Bu tedavi döneminde yeni bir cinsel partneriniz olursa mutlaka kliniğe bildirmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde eşiniz veya her zamanki partnerinizin yeni bir cinsel ilişkisi olmuş ise de bildirimde bulunmanız beklenmektedir.
 6. Her türlü ilaç kullanımından sakınmanız gerekir. Tedavi amaçlı bile olsa haber vermeden ilaç kullanmayınız. Devamlı kullandığınız ilaçlar varsa mutlaka bildirmelisiniz.
 7. Yumurtalar uygun duruma gelince, ki bu genellikle 8-12 gün sürer, hafif genel anestezi veya sedasyon denebilecek kısa süreli bir anestezi ile “yumurta toplama işlemi” yapılır. Bu işlem sırasında vucudunuzda kesi olmaz. Vaginal ultrason yapılırken, hemen ultrason probunun yanından iletilen bir iğne ile işlem gerçekleştirilir. Tüm işlem ortalama 5-10 dakika sürer. İşlemden sonra 30-60 dakika dinlendirilen hasta evine yollanır. Aynı gün banyo yapabilir. Çalışması ve hareket etmesinde sakınca yoktur. Ancak hastaların bir kısmında hafif-orta derecede kasık ağrısı olabilir.
 8. Yumurtalarınız toplandıktan sonra yumurtalarınız üzerinde veya bunlardan oluşacak embriyo veya bebekler üzerinde hiçbir hakkınız olmadığını bilmeniz gerekir. Bunların verileceği kişileri bilmeyecek ve öğrenmeye çalışmayacaksınız. Aynı şekilde sizin de mahremiyetiniz korunacaktır. Tüm işlemler size verilen takma bir ad ve/veya kod numarası ile yapılacaktır.
 9. Size uygulanan tedavi sırasında veya sonrasında bu işlem ile ilgili çıkabilecek her türlü komplikasyonda hastanemiz ücretsiz olarak her türlü sağlık hizmetini sunacak, tedaviniz sırasında oluşabilecek maddi kayıplarınızı karşılayacak, gerekli olduğu durumlarda başka sağlık kuruluşlarında tedavinize devam edebilmeniz için destek olacaktır.
 10. İşlem tamamlandıktan sonra aynı gün size veya istediğiniz banka hesabına işlemin başında tayin edilen ücret verilecektir.

Kliniğimizde Sperm Donörü ihtiyacı yoktur.

Dünyaca ünlü sperm bankası CRYOS ile çalışmaktayız. Lütfen sperm donörü olmak için aramayınız.