Kıbrıs Mağusa Tüp Bebek Merkezi

Bize Ulaş: +90 533 829 9829
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak 20 seneyi aşkın süredir, Mağusa'da Mağusa Tıp Merkezi Bünyesinde binlerce ailenin evlat sahibi olmasına katkıda bulunarak sizlere hizmet vermekteyiz. Kıbrıs'ın en büyük özel hastanesi bünyesindeki tüp bebek merkezimiz; cinsiyet
belirleme - cinsiyet tayini, sperm donasyonu, yumurta donasyonu, embriyo donasyonu ve taşıyıcı annelik
hizmetleri olmak üzere tüm tüp bebek uygulama ve yöntemlerinde sizlere hizmet vermektedir.Uzman Tüp Bebek Doktoru Dr. Serap Uluçay önderliğindeki tüp bebek ekibimiz, başta Türkiye ve Ortadoğu olmak üzere Dünya'nın dört bir yanından gelen hastaların sağlıklı bebek sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Tüp Bebek

Tüp bebek yöntemi ilk olarak İngiltere'de denenmiş ve 1976 yılında sağlıklı doğum ile başarısını kanıtlamış bir yöntemdir. İlk seneler vücud dışına alınan yumurtaların, erkekten alınan sperm ile yanyana konularak döllenmenin sağlanmasıyla yapılan tüp bebek yöntemi (IVF), zaman içinde yapılan çalışmalarla başarı şansını arttırmış ve daha yüksek oranda gebelik elde edilmesi sağlanmıştır.
Tüp bebekte başarıyı arttıran etmenlerden birincisi ilaçlar ile yumurtlamanın kontrol altına alınmasıdır. Tedavi boyunca anne adayı enjeksiyon şeklinde ilaçlar kullanır. Normal adet döngüsünde 1-2 yumurta geliştiren anne adayları, bu ilaçlar vasıtasıyla 8-10 yumurta elde edilmesi amaçlanmakta ve bu sayede başarı oranı arttırılmaktadır. Bu uygulama ile kadın adaylara bağlı üreme problemlerinde yüksek başarı sağlanmıştır. Erkek faktörüne bağlı kısırlık problemlerinde ise Mikroenjeksiyon (ICSI) devrim yaratmıştır. 1992 yılında ilk defa uygulanan bu yöntem ile erkekten alına spermler mikroskobik iğneler vasıtasıyla yumurta içine enjekte edilmekte ve bu sayede döllenme zorla sağlanmaktadır. Klasik tüp bebek yönteminde bir yumurta başına yaklaşık 50 bin sperm bırakılıp döllenmenin gerçekleşmesi beklenirken, mikroenjeksiyon yöntemi ile tüp bebek tedavisinde ise bir yumurta başına bir sperm yeterli olmaktadır. Dolayısıyla sperm sayısı az olan ya da sperm morfoloji ve bozukluğu olan hastalarda, önce sağlıklı spermin seçilip, sonra bu sağlıklı spermin yumurtaya enjekte edilmesi (Mikroenjeksiyon) ile sağlıklı doğum oranı artmaktadır.

Sperm Donasyonu

Sperm donasyonu başka bir erkekten alınan sperm ile sağlıklı gebeliğin oluşması için tüp bebek yönteminde uygulanan bir tedavidir. Tüp bebek merkezleri Dünya çapında başarıları kanıtlanmış sperm bankaları ile çalışmaktadır. Dolayısıyla ailenizin genetik özelliklerine uygun sperm donörleri, bu bankaların veritabanlarında bulunan adayların özellikleri ile karşılaştırılarak sperm seçilir ve anne adayının yumurtalarıyla bu spermler tüp bebek yöntemiyle birleştirilir. Türkiye'de yasak olan bu uygulama Kıbrıs'da başarıyla uygulanabilen bir yöntemdir. Tüp bebekte sperm donasyonu bir çok aile tarafından etik bulunmasa da, bebek hasretiyle bekleyen aileler için umut kaynağı olmaktadır. Biz Kıbrıs Mağusa Tüp Bebek Merkezi olarak Dünyanın en büyük sperm bankası olan Cryos (Danimarka) ile çalışmaktayız. Sperm donasyonu fiyatı 3500 Euro olarak (2016 yılı için ortalama) belirtebiliriz.

Yumurta Donasyonu

Kıbrıs'ı tercih eden bir çok aile için en çok tercih edilen tüp bebek yöntemlerinden biri yumurta donasyonudur. Gebelik için geç kalmış, erken menopoz sebebiyle yumurta geliştiremeyen, doğuştan yumurtalıkları olmayan ya da yumurtalıkları sağlıklı çalışmayan anne adayları için tercih edilecek yumurta donasyonu yöntemi, başka bir kadından alınan yumurtaların; baba adayının spermleri ile laboratuvar ortamında birleştirilip anne adayına transfer edilmesiyle tamamlanan tüp bebek yöntemidir. Bu yöntemde donör, yani yumurta vericisi bilinen biri olabileceği gibi (abla, kız kardeş, akraba, arkadaş vs.); ailenin tanımadığı ama tüp bebek merkezi tarafından ailenin genetik özelliklerine uygun özellikler taşıyan tüp bebek merkezinin donör veritabanında bulunan biri olabilmektedir. Yumurta donasyonunda donörler 18-28 yaş aralığında olduğundan sağlıklı gebelik elde etme ihtimali diğer tüp bebek yöntemlerine göre daha yüksektir. Yumurta vericisinin genç olması demek, yumurtaların da genç olması, dolayısıyla döllenmeye daha yatkın olması demektir. Tüp bebek merkezimizde yumurta vericisi olarak kayıtlı donörlerin tüm sağlık kontrolleri tarafımızca yapılmakta olup ayrıca psiklojik durumları da değerlendirildikten sonra testi geçenler donör olarak hizmet verebilmektedirler.
Yumurta donasyonuna yumurta nakli diye de rastlamanız mümkün. Donasyon yani bir başkasından alınan ve kullanılacak olan organ olarak düşünecek olursak, bir başkasından alınan yumurta için size yumurta nakli yapılıyor denilmesi doğru olacaktır. Kıbrıs tüp bebek merkezinde başarıyla yaptırabileceğiniz yumurta donasyonu - yumurta nakli işlemi bebek sahibi olmanızı sağlamaktadır. Kıbrıs tüp bebek yumurta donasyonu fiyatları 4500 Euro 2016 yılı için ortalama fiyat olarak belirtmemiz mümkündür. Fakat size yapılacak tedavi ve ek uygulamalar ancak muayenenizden sonra belirlenebileceği için, önce doktorumuzla görüşüp sonra fiyat konusunda bilgi almanızda fayda vardır. Detaylı bilgi için 0533 829 9829 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Embriyo Donasyonu

Bazen hem anne hem baba adayında sağlık problemleri olabilir. İşte bu durumda olup bebek isteyen çiftler için uygulanan embriyo donasyonu yani embriyo nakli yöntemi Kıbrıs Mağusa Tüp Bebek Merkezi'nde başarıyla uygulanmaktadır. Embriyo donasyonu, sperm donasyonu ve yumurta donasyonu'nun birleştirilmesi olayıdır. Sperm için sperm bankasından ailenin genetik özelliklerini taşıyan spermler seçilir; yumurta için tüp bebek merkezi donörleri arasından genetik özellikleri anne adayı ile benzer özellikler taşıyan donörler seçilerek işlem uygulanır. Kıbrıs'ın en çok tercih edilen yöntemlerinden biri olan embriyo donasyonu bir çok aileye normal şartlarda kendiliğinden gebeliğin olamayacağı durumlarda büyük başarı oranı ile şans sağlamaktadır. Kırbıs embriyo donasyonu fiyatları 2016 yılı için ortalama 6000 Euro civarında olup, tüp bebek tedavisi içerisinde uygulanacak ek yöntemlere göre ya da ailenin istediği özelliklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Daha detaylı bilgi için lütfen 0533 829 9829 numaralı telefondan bize ulaşıp detaylı bilgi alınız.

Cinsiyet Belirleme - Cinsiyet Tayini

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinin en çok tercih edilme sebeplerinden biri şüphesiz ki bebek cinsiyetinin belirlenmesi için tüp bebek tedavisi yaptırmak isteyenlerdir. Ailedeki cinsiyet dengesinin sağlanması için ya da istedikleri cinsiyette evlat sahibi olmak isteyen çiftler tüp bebek merkezimize başvurmakta ve yüksek başarı ile istedikleri cinsiyette bebek sahibi olarak ülkelerine geri dönmektedirler. Cinsiyet tayini ya da cinsiyet seçimi ile bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi %100 kesin olan bir yöntemdir ve koca karı yöntemleri ile kıyaslanamayacak kadar bilimsel bir gerçektir. Bazı çiftler; Çin takvimi, Rus takvimi, belirli günlerde cinsel ilişki ya da yenilen içilen şeylerin etkisine kadar cinsiyeti belirleyen faktörlerin olduğunu iddia etse de bunlar hurafeden öteye gidemeyen şeylerdir. İnsan 46 kromozom taşır. Bunlardan 2'si cinsiyet kromozomlarıdır. XX için kız cinsiyeti, XY için de erkek cinsiyeti oluşur. İşte tüp bebek yöntemiyle elde edilen embriyolardan alınan biopsi ile hangi embriyonun hangi cinsiyete sahip olduğu belirlenir. Dolayısıyla daha anne adayına transfer edilmeden hangi embriyonun hangi cinsiyete sahip olduğu belirlendiği için gebelik durumundan ya da doğumda ailenin istediği cinsiyette bebeğin doğma ihtimali %100'dür. Sağlıklı gebelik elde edebilmek için ve tabii ki istenilen cinsiyette bebek olması için anne adayının genç olması dolayısıyla daha fazla sağlıklı yumurta elde edilmesi şarttır. Yaş ilerledikçe yumurta sayısı azalacağından elde edilen yumurtalar arasında istenilen cinsiyette bebek olma olasılığı da azalacaktır. Fakat böyle durumlarda olan aileler için yumurta donasyonu ile cinsiyet belirleme yöntemi birlikte uygulanabilir. Kıbrıs tüp bebek merkezi cinsiyet belirleme fiyatı 4500 Euro'dur. Bu fiyat 2016 yılı itibari ile ortalama bir fiyat olup bilgi amaçlıdır. Daha detaylı bilgi almak için 0533 829 9829 numaralı telefonu arayan bizden bilgi alınız.

Tüp Bebek Fiyatları

2016 yılı tüp bebek fiyatları olarak bilgi edinmenizi sağlayacak bu yazımızda fiyatların bilgi amaçlı olduğunu, yapılacak - uygulanacak metoda göre fiyatlarda değişiklik olabileceğini belirtmek isteriz. Kıbrıs, tüp bebek fiyatları bakımından Avrupa'daki bir çok tüp bebek merkezine oranla daha ekonomik olmakla birlikte özellikle vizesiz ziyaret ile tedavinizi olmanızı sağlamakta ayrıca herhangi bir dil problemi çekmeden kendi ülkenizde gibi rahatça gezebileceğiniz hatta tatil yapabileceğiniz bir ülkedir. Cinsiyet belirleme - cinsiyet tayini, sperm donasyonu, yumurta donasyonu ve embriyo donasyonu yöntemlerinin Türkiye'deki tüp bebek merkezlerinde yasa gereği uygulanamadığını da hesaba katarsak hem geniş tedavi yöntemleri hem de tüp bebek fiyatları bakımında bir adım öne çıkmaktadır. Tüp bebek fiyatları için ortalama bilgiler verecek olursak; tüp bebek tedavisi 2500 Euro, Sperm donasyonu 3500 Euro, Yumurta donasyonu 4500 Euro, Cinsiyet belirleme - cinsiyet tayini 4500 Euro olarak belirtebiliriz. Bu tüp bebek fiyatları bilgilendirme amaçlı olup 2016 yılı için ortalama verileri göstermektedir. Her hastaya yapılacak tedavi ayrı olabileceği için önce muayene olup ondan sonra tüp bebek merkezi tarafından size fiyat verilmesi gerekmektedir.

Kıbrıs'ta Taşıyıcı Annelik

Bazı anne adayları sağlık porblemlerinden dolayı kendi bebeklerini taşımaları riskli olabilir ya da hiç mümkün olmayabilir. Gebelik durumunda anne hayati tehlike yaşama durumları, doğuştan olmayan rahim, geçirilen bir hastalık ya da ameliyat sonucu rahimin alınması gibi durumlarda aileler taşıyıcı anne hizmetinden faydalanmak için Kıbrıs'ı ziyaret etmektedirler. Aileler ister kendi yumurta ve spermleri ile, isterlerse sperm donasyonu ve yumurta donasyonu ile başka bireylerden alınan sperm ve yumurta ile taşıyıcı anne uygulamasını yaptırabilirler. Taşıyıcı anneler gebelik süresi boyunca bir başka aile için bebeği taşıyacak, gebelikten sonra da bebeği o aileye teslim edecek geçici annelerdir. Bu süre zarfında bebeği alacak aile taşıyıcı annenin masraflarını karşılamaktadır. Tüp bebek merkezi olarak taşıyıcı anne ve bebeği sahiplenecek aileyi korumak adına tedavi boyunca ve tedavi sonucunda işlemler tamamlanıncaya kadar sizlere yardım etmektedir. Taşıyıcı anne olmak isteyenler çeşitli sağlık kontrollerinin yanı sıra psikolojik kontrollerden geçirildikten sonra programa dahil edilmektedirler. Kıbrıs taşıyıcı anne fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçin. 0533 829 9829.